Kontrol Vanaları

Ana Sayfa / Ürünlerimiz / GEMU / Kontrol Vanaları
Uygulama alanları

Tasarımına bağlı olarak temiz ve hafif kirli, sıvı ve gaz, inert ve korozif ortamlar için özellikle uygundur. Küresel vanalar yatak tasarımları ve uzun strokları nedeniyle en iyi kumanda vanalarıdır. Uygulama alanına ve ihtiyaç duyulan kumanda türüne bağlı olarak, diyaframlı vanalar, kelebek vanalar veya bilyalı vanalar da başka vanalar da kumanda amaçlı olarak kullanılabilir. GEMÜ küresel vanalar düzenleyici koniler ve konumlandırıcılar veya işlem kontrolörleri ile eşleştirilebilir; standart kontrol karakteristikleri, 1:25 ve 1:50 olmak üzere eşit oranlıdır.

Tüm bileşenler tek bir kaynaktan geldiğinden, birbirleriyle iyi senkronize olmuş durumdadırlar ve kolaylıkla işletmeye alınabilirler. Kumanda vanaları, tüm endüstriyel alanlarda kullanılabilir.

Çalışma basıncı
0 - 40 bar

Çalışma Sıcaklığı
-10 - 300°C

Nominal ebat
DN 3 - 150

Gövde malzemeleri
Dökme demir, dökme çelik, dökme bronz, paslanmaz çelik (hassas döküm, dövülmüş gövdeler), PVC-U, PVDF

Sızdırmazlık malzemeleri
PTFE, PEEK, EPDM, FPM, NBR, çelik/çelik

Bağlantılar
Alın kaynaklı musluk valfları (DIN, ASME BPE, BS OD), vidalı soketler, vidalı musluk valfları, flanşlar, solvent çimento soketleri

Aktüatör/çalışma
Pnömatik veya motorlu

Konumlandırıcılar
Pnömatik olarak çalışan valflar, ideal olarak GEMÜ 1434, 1435 veya 1436 konumlandırıcılarla eşleştirilmektedir. Motoru kontrol vanaları entegre konumlandırıcılı olarak temin edilebilmektedir.

Gövde konfigürasyonu
2/2 yollu gövde (2/2 yollu vana), T vana (3/2-yollu vana)
Ceylan Elektronik ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLERİMİZ İLETİŞİM